Savjet iz udruge kamensko

Jednostavnu metodu izrade osmislili su i demostrirali predsjednica Udruge Kamensko Đurđa Grozaj i voditelj radionice Tomislav Rodgina i vrijedni radnici udruge, koji od početka pandemije izrađuju pamučne maske, kojima su opskrbili tisuće i tisuće ljudi.

Za dobru pamučnu masku potrebe su škare, karton papir i tkanina.

Svakom učeniku osim torbe, knjiga i pernice, obavezni pribor u narednoj školskoj godini bit će i zaštitna maska. Kako se predviđa i kako stvari stoje veliki broj  učenika viših razreda osnovne škole, kao i učenici srednjih škola, tijekom nastave morat će nositi masku, kao i njihovi profesori. Škola će osigurati svakom učeniku određeni broj maski, no kako se radi o komadu tkanine koji je potrebano često prati. Budući da je neisplativo svaki dan mijenjati jednokratne maske, pogledajte kroz naš vodič kako kod kuće, bez šivaće mašine, u samo nekoliko koraka možete napraviti svoju masku. Potrebne su vam škare i komad pamučne tkanine koji možete odrezati od majice (koju ne nosite) ili plahte.