IZRADA FLORA&MI – PREGAČA ZA KREATIVCE

Ideja o pregači nastala je za vrijeme jedne lijepe i korisne edukacije o cvjtnom aranžmanu. Alat za rad s cvijećem – škare, žice, trake, kliješta, nožići, gubili su se ispod biljaka po stolvima. Vrijeme utrošeno za traženje alatki moglo se iskoristiti za izradu još kojeg aranžmana ili detalja.Pregače koje smo noslili na sebi štitile su nas od prljanja i tu je bio kraj njihovoj funkciji. Tako se rodila ideja o pregači u kojoj bi stajalo sve što je amateru ili profesionalcu potrebno za rad.Sav alat smješten je nadohvat ruke, u posebno osmišljenim pretincima ili džepovima, a osim što je praktična za upotrebu, pregača je od kvalitetnog materijala i stoga udobna. Pregača je testirana dok su uređivali agavu na jednom zadarskom privatnom imanju. Dok su „krotili“ oštre agavine krakove, pregača im je kažu pomogla. „Super im je što je šivana u Udruzi Kamesnko i potpuno je hrvatski proizvod, društveno odgovoran, a ne još jedan genetički proizvod s police.“ „Kad staviš kliješta, malu motiku, škare sve ima smisla, nema ni pokidanog džepa zbog oštrih škara za živicu jer imaš pregaču u koju sve stane i sve funkcionira. Apsolutno ima smisla.“

STIPIS d.o.o. je krenuo uz  stručno osoblje Udruge Kamensko u realizaciju svoga nacrta. Upravo s tom udrugom u kojoj rade žene s neprocjenjivim znanjem, s višegodišnjim iskustvom izrade vrhunskih artikala. Pregača je od prirodnog materijala, no dovoljno čvrsta i funkcionalna. Od tuda i naziv Flora i mi – biljke i mi ljudi, zajedno za jedno: lijep suživot na planeti nam Zemlji.